مزایای ماساژ صورت

فواید ماساژ صورت

ماساژ یک روش درمانی باستانی ، مزایای بسیاری دارد. از آرامش گرفته تا سم زدایی ، ماساژ می تواند یک تغییر برای سلامت پوست باشد. این که آیا شما هنگام استفاده از کرم شب خود یک روال شبانه پنج دقیقه ای انجام می دهید یا از ماساژ طولانی به عنوان آمادگی برای استفاده از ماسک استفاده می کنید ، یک ماساژ روزانه صورت میتواند پوست شما را شاداب کند.

مزایای روزانه ماساژ صورت

• ماساژ می تواند آرامش بخش باشد.

در پایان یک روز طولانی و یا بعد از چند ساعت خیره شدن به کامپیوتر ، می توانید از ماساژ برای استراحت عضلات صورت و آرام کردن اعصاب خود استفاده کنید. مرطوب کننده را با رایحه ای ملایم انتخاب کنید و حرکات خود را آهسته انجام دهید. نفس عمیق و آهسته بکشید و پوست خود را ماساژ دهید.

• ماساژ می تواند محرک باشد.

بسته به حرکات شما ، ماساژ می تواند به شما کمک کند تا صبح از خواب خوبی برخوردار شوید! حرکات سریع و ملایم می تواند باعث زنده ماندن پوست شما شود. انگشتان خود را روی تمام صورت خود ضربه بزنید – مثل اینکه به آرامی تایپ کنید. از انگشت حلقه خود در قسمت ظریف اطراف چشم خود استفاده کنید.

• ماساژ باعث افزایش جذب محصول می شود.

ماساژ به پوست شما کمک می کند تا از مزایای سرم هایی که قبل از ماساژ استفاده می کنید و هر مرطوب کننده ای که در طول ماساژ استفاده می کنید بهره مند شود. طبق مطالعه PLoS One در سال ۲۰۱۷ ، ترکیب دستگاه ماساژ دهنده با کرم ضد پیری باعث بهبود بیشتر خطوط ریز شده و همچنین باعث رشد کلاژن می شود.

• ماساژ باعث تقویت صدای ماهیچه صورت می شود.

از آنجا که باعث تحریک عضلات صورت می شود ، یک ماساژ مانند یک تمرین کوچک برای صورت شما است. همچنین به همراه آن می توانید از یوگا استفاده نمائید زیرا ماساژ باعث افزایش گردش خون، اکسیژن رسانی و همچنین تولید کلاژن برای پوست صورت می شود.

• ماساژ باعث پف چرکی زیر چشم می شود.

با ماساژ دادن ملایم روی نقاط مورد نظر به مدت ۲۰ ثانیه و بیشتر، شما می توانید به کاهش پف چشم و تخلیه مایع لنفاوی چرکی کمک کنید.

• ماساژ باعث تقویت و افزایش گردش خون می شود.(و در نتیجه درخشش بیشتر پوست)

بهبود گردش خون باعث درخشش پوست شما می بخشد. هرچه میزان خون شما در بدن بهتر و مؤثرتر باشد ، مواد مغذی به اندام های شما تحویل داده می شوند – این شامل پوست شما نیز می شود!

• ماساژ به شما کمک می کند تا پوست خود را بهتر بشناسید.

هرچه وقت بیشتری برای ماساژ و لمس پوست خود صرف کنید ، درک بهتری خواهید داشت که کدام نواحی خشک تر و کدام نواحی سفت تر هستند و کدام قسمت زبر بوده و به لایه برداری بیشتری احتیاج دارند و همچنین چه مناطقی مستعد آکنه هستند.

 همیشه ماساژ خود را با محصولی انجام دهید که به با انگشتانتان بتوانید آن را روی صورت خود بزنید.

 دستان خود را قبل از ماساژ بشویید و از محصولی استفاده کنید که منافذ پوست شما را مسدود نکند. یک مخلوط ساده از روغن (مانند روغن آرگان) و یک قطره ی روغن ضروری غیر تحریک کننده (مانند اسطوخودوس یا بابونه) برای زیبایی شما تاثیر بسزایی دارد. برای پوشاندن صورت خود فقط به اندازه یک قاشق چایخوری کرم نیاز خواهید داشت. پوستهایی را که تاول و آکنه دارند را ماساژ ندهید.

 ماساژ خود را بدین صورت انجام دهید که پیشانی را به بالا، طرفین صورت را به صورت دایره وار و گردن را رو به پایین ماساژ دهید. و اطراف چشم را نیز دایره وار به سمت بیرون انجام دهید، مراقب باشید که ماساژ دور چشم باید به آرامی انجام پذیرد.

 مراقب باشید اگر فشار خون بالایی دارید قبل از انجام ماساژ حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

0 248 بازدید

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *