مضرات پوست

دانستنی هایی مفید از آبلیمو تا سرکه سیب

هفت ماده اولیه مصرف کنندگان که به پوست شما در طول زمان آسیب می رساند.

این مواد خام بدون فراوری و تغییر خطر بیشتری را از سوختگی گرفته تا عفونت به همراه خواهند داشت. برای گرفتن ایده های ناب که برای به حداقل رساندن منافذ باز پوست و از بین بردن جوشها باید برای پوستمان استفاده کنیم که می شود به منابع اینترنت تکیه کرد.

اما متاسفانه همه واقعیت هایی که از بیوتی بلاگرها و در اینستا می بینیم توصیه های بخردانه نیست.

شما احتمالا برخی از این موارد اولیه را در ترکیب محصولات موجود در بازار دیده اید. ولی وقتی این مواد به تنهایی و بدون مراعات اصول بهداشت و روش های رقیق سازی استفاده شوند، پتانسیل این را دارند که به پوست آسیب برسانند. به خصوص با گذشت زمان.

پس لازم است درباره روش های خانگی که از یخچال و یا انبار خانه خود می آیند، بازنگری کنید.

صرف اینکه ماده ای طبیعی و یا خام است به این معنی نیست که برای پوست شما خوب است.
ما اینجا از این مواد پرده گشایی کردیم پس دیگر لازم نیست که شما آنرا دوباره بیازمایید.

(سنجیده عمل کنید.)

۱٫ سفیده تخم مرغ:
مسلما برایتان راحت خواهد بود هنگام درست کردن املت صبحگاهی، لایه نازکی از تخم مرغ خام را روی صورت خود بمالید.
به نیت اینکه منافذ باز صورت خود را ببندید و صورت خود را صاف و نرم کنید. این ادعای توضیح دهنده ” ماسک صورت سفیده تخم مرغ” است.

پایین ترین ریسک موجود :
با شست وشوی باقیمانده مواد روی صورت ممکن است اثر قابض کنندگی آن نیز با شست و شو از بین برود.

جدی ترین خطر بالقوه:
اشکالی که وجود دارد این است که تخم مرغ خام ممکن است با سالمونلا آلوده شود. با گذاشتن تخم مرغ خام نزدیک دهان خود خطر ابتلا به عفونت های مری و معده
را افزایش داده اید. امکان عفونت های موضعی هم وجود دارد و اگر روی زخم های باز( مثلا خراشی که از گربه ایجاد شده یا زخم های در حال بهبود) صورت گیرد،
خطر ابتلا به عفونت بالا خواهد رفت.

علاوه بر آن آلودگی ها روی لایه بیرونی پوست ممکن است برای ساعت ها بماند که در این صورت استحمام را به یک ریسک خطر سلامت تبدیل خواهد کرد.
هر چند مسمومیت با سالمونلا توسط تخم مرغ خام نادرست است.

به خصوص وقتی که تخم مرغ های پاستوریزه از مغازه را استفاده کنید تا تخم مرغ های محلی.

۲٫ آبلیمو یا آب لیموترش
کمترین ریسک آن این است که شما یک سوزشی روی صورت خود در حین استفاده از آن احساس خواهید کرد که مزیت استفاده از آب میوه را کم می کند.

بیشترین خطر ممکن:
استفاده از مرکبات روی پوست ممکن است شما را با نگرانی بیشتری مثل سوختگی درجه دو همراه کند.
در لیمو و لیمو ترش ممکن است عکس العمل فتوتاکسیک روی پوست ایجاد کند وقتی که در معرض اشعه ماورای بنفش قرار بگیرد.
این سوختگی یا تحریک نامیده می شود که اغلب بین ۱ تا ۳ روز بعد از اینکه در معرض آفتاب بودید ایجاد می شود و ممکن است تا ماه ها ادامه یابد.

۳٫ دارچین:
ماسک دارچین توسط تحقیقات یک بیوتی بلاگر به عنوان یک پاک کننده اغراق شده است. اما این ادویه قرمز ممکن است نقش خوبی را روی پوست شما بازی نکند.

پایین ترین و کمترین ریسک استفاده:
شما ممکن است حس سوزش داشته باشید و کمی قرمز شدن پوست را تجربه کنید.

بالاترین خطر ممکن:
بسیاری از مردم که دارچین را روی صورت خود امتحان کرده اند مقداری سوختگی را بعدا گزارش داده اند. اگر چه دارچین فواید ضد میکروبی را دارد و برای بهبود
زخم ها استفاده می شود، علاوه بر آن یکی از بیشترین موارد آلرژی های ادویه رایج است.

و حتی اگر شما از قبل به دارچین آلرژی نشان نداده باشید، ممکن است نسبت به این ادویه حساسیت زیادی روی پوست خود داشته باشید.

اگر شما تمایل دارید از دارچین یا هر ادیه دیگر در ماسک های خود ساخته استفاده کنید همیشه پشت لاله گوش خود ابتدا کمی آن را تست کنید.

احتیاط های مشابه را با روغن های ضروری انجام دهید. بسیاری از روغن های ضروری فواید درمانی زیادی دارند ولی مانند دارچین ممکن است باعث ایجاد سوختگی
و عوارض جانبی ناخواسته شوند.

اکثر موارد، شامل همین موارد لیست شده، قبل از کاربرد موضعی باید حداقل در مقیاس ۱ به ۱ رقیق شوند.

۴٫ شیر سینه
شیر سینه در سال های اخیر به عنوان یکی از درمان های آکنه شناخته شده است. شیر سینه حاوی اسید لاکتیک، اسید اوریک است که هردو نقشی در درمان پوست و فواید آنتی باکتریال دارند که باعث درمان پوست های آکنه ای می شود.
این اطلاعات باعث شده که برخی از افراد شیر سینه خود را به منظور استفاده بنوشند و نگه داری کنند.

کمترین ریسک:
شما کمترین میزان حساسیت را تجربه خواهید کرد و تعجب خواهید کرد از اینکه شیر سینه های خود را روی صورت خود دارید.

بیشترین ریسک:
شیر سینه یک سیال بدنی است که م یتواند بیماری ها و مجموعه نامناسب را منتقل کند. ذخیره شیر می تواند یک عفونت باکتریایی را حاصل کند . اگر شما برای ماساژ شیر سینه برای صورت خود رفته اید، درباره منابع تامین امکانات و امنیت آن پرس و جو کنید.

۵٫ مایع منی:
چیزی که در اتاق خواب اتفاق می افتد مربوط به شماست. اما اگر کشیده شوید به سمتی که مایع بدن را در بطری برای صورت خود بریزید دیگر یک مبحث خصوصی نیست.
استفاده از مایع منی زمانی شناخته شد که در صفحه بلاگر زیبایی، tracy kiss در سال ۲۰۱۴ یک ویدئو را برای جلب مشتری پست کرد که نشان میداد ریختن این مایع باعث مرطوب شدن، آرامش بخشیدن و مزیت های جانبی دیگر بر روی بیماری روزانه اش داشت.

بقیه روی دسته موزیک سیار پریدند و اعلام کردند که این مایع آکن شان را متوقف می کند.

آنها هیچ گونه شواهد علمی را مدعی نبودند و متخصصین پوست به صورت گسترده ای این نظریه را فاقد ارزش می دانند.

پایین ترین ریسک:
شما یک پوست نرم تری را به صورت کمی و یک عالمه سوال را از هم اتقی خود درباره اینکه چطور این محصول جدید پوستی را به ست آوردید تجربه خواهید کرد.
“نگاه کردن به مواد تشکیل دهنده مایع منی “: به گفته Harth یک متخصص پوست و مدیر دارویی از MDance: هیچ چیز نیست که آکنه را در بلند مدت کمک کند.
آنزیم پروئیولتیک ممکن است در این تئوری باعث پوسته پوسته شدن پوست شود. اما این تأثیر حداقل و ناکام خواهد بود.

بیشترین خطر ممکن:
بلاگری که ای تمایل ویدئویی راشروع کرد گفت که این منی را از یک دوست گرفته است اما این یک تمرین پر خطر است. برخی عفونت های انتقال جنسی (STIS) می توانند از میان غشای موکوسی عبور کنند و برخی ناشناخته بروند. به علاوه برخی از مردم به منی آلرژِی دارند و نشانه هایی از سوختگی تا آنافیلاکسی
زمانی که پوستشان با منی در تماس است تجربه کنند. Harth اضافه کرد درمان های بهتر، ایمن تر و موثرتر برای آکنه وجود دارد که یک فرد می تواند انتخاب کند.

۶٫ ادرار:
برخی از مردم برای بندآوردن خون، انقباض و یا پاک کننده از ادرار استفاده می کنند. تئوری پشت استفاده از ادرار در مراقبت های پوستی این است که اوره و اسید اوریک تمام کارهای لازم از آب رسانی پوست و بسته شدن منافذ باز صورت تا ترمیم آکنه را انجام می دهد.

کمترین ریسک:
هیچ چیزی اتفاق نمی افتد به جز هدر رفتن تایم استحمام. اثر این نوع ماسک معادل همان شست و شو می باشد. ادرار در حدود ۹۸% آب خالص است. محصولات پوستی مطمئن حاوی اوره هستند. برای کمک به شرایط آکنه ای یا پسوزیاریس.

بیشترین ریسک موجود:
به کارگیری و گذاشتن ادرار به خصوص روی صورت ممکن است عفونت ایجاد کند.
محققین منابع قابل اعتماد هشدار داده اند که اگر چه ادرار استریل است ولی وقتی از بدن خارج شود پتانسیل این را دارد که باکتری ها را رشد دهد.

۷٫ سرکه سیب:
کاربران سرکه سیب ادعا می کنند که این مورد جوش ها رار از بین می برد. جای لک ها را محو می کند و حتی خال ها را از بین می برد.

کمترین ریسک:
با استفاده از سرکه سیب روی صورت خود باعث ایجاد سوزش می شوید. اگر سرکه سیب باعث بهبود پوست شما شد و گزینه دیگری برای استفاده نداشتید برای امنیت بیشتر قبل از استفاده آن را رقیق کنید.

بیشترین ریسک:
در بلندمدت سرکه سیب رقیق نشده، ممکن است صورت دوست داشتنی شما باعث خوردگی (سوختگی) شود. به خاطر میزان بالای اسیدی این محصول سرکه ممکن است سوزش آور باشد و روی پوست شما بماند. همچنین از سرکه نباید برای بهبود زخم ها استفاده شود. هر جای زخم جوشی در معرض قرار گرفتن خطر متحمل شدن سوختگی و یا حساسیت های وخیم است. علاوه بر آن استفاده از سرکه سیب به عنوان محصول مراقبت پوستی چشم های شما را در معرض ریسک قرار می دهد.

اگر سرکه داخل چشمهایتان شود ممکن است التهاب و یا حتی باعث سوختگی قرینه شود.

www.zaeimpourmakeup.com

کپی از مطالب با ذکر منبع بلافاصله است.

0 315 بازدید

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *