نکات مهم سلامتی برای زنان

خانم‌ها! بیایید با موضوعی روبه‌رو شویم: زمان ویزیت دکترها کوتاه است و هر روزه دارد کوتاه‌تر می‌شود. اگر وقت بیشتری داشته باشد چه می‌شود؟ او ممکن است همان مواردی را که دکتر OB-GYN Alyssa Dweck، همکار نویسنده‌ی V Is for Vagina، می‌خواهد شما بدانید بگوید.
نکات Dweckرا ملاحظه کنید که نسخه‌ی شما برای یک عمر سلامتی است.

۱٫ استرس‌تان را فرو بنشانید.

«بزرگترین مسئله‌ای که در بیشتر بیمارانم مشاهده می‌کنم این است که آنها خیلی تمایل دارند با یک دست چند تا هندوانه بر دارند. استرس می‌تواند عواقب سلامتی قابل توجهی داشته باشد؛ از نازایی گرفته تا افسردگی، اضطراب و ناراحتی‌های قلبی. روش کاهش استرسی که برای‌تان مفید است را بیابید و به آن عمل کنید.»

۲٫ رژیم غذایی را کنار بگذارید.
«تغذیه‌ی سالم به این معنا نیست که الان و از این به بعد مجبور باشید لیوان شراب مورد علاقه‌تان یا تکه‌ای کیک شکلاتی را کنار بگذارید. نکته‌ی اصلی اعتدال است. مخلوط اندکی از پروتئین، چربی‌های سالم، کربوهیدرات‌های فعال و فیبر دریافت کنید.»

۳٫ از کلسیم “OD” استفاده نکنید.
«جذب بیش از حد کلسیم می‌تواند خطر ابتلا به سنگ کلیه و ناراحتی‌های قلبی را افزایش دهد. اگر زیر ۵۰ سال دارید، روزانه ۱۰۰۰ میلی‌گرم تزریق کنید، در شرایطی که زنان بالای ۵۰ سال باید روزانه ۱۲۰۰ میلی‌گرم عمدتا از طریق رژیم غذایی دریافت کنند؛ حدود سه وعده غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر، سالمون و بادام.»

۴٫ بیش از تمرینات هوازی عمی کنید.
«زنان برای جلوگیری از پوکی استخوان، ناراحتی‌های قلبی، سرطان و دیابت نیاز به ترکیبی از تمرینات هوازی و مقاومتی یا کار با وزنه حداقل سه تا پنج بار در هفته دارند. ورزش همچنین باعث ایجاد تصویری خوب از خود می‌شود چیزی که واقعا برای سلامت روان زنان مهم است.»

۵٫ به باروری فکر کنید.
«در حالی که بسیاری از زنان مشکلی با بارداری در دهه‌ی سوم و حتی در اویل دهه‌ی چهارم زندگی خود ندارند، قدرت باروری زنان ممکن است از ابتدای ۳۲ سالگی شروع به کاهش کند. بنابراین اگر می‌خواهید بچه داشته باشید با دکترتان درباره‌ی گزینه‌های موجود مانند انجماد تخمک‌هایتان حرف بزنید.»

۶٫ پیشگیری از بارداری را فرصت بشمارید.
«پیشگیری از بارداری روش خوبی به حساب نمی‌آید، اما نه تنها می‌تواند قبل از آمادگی از بارداری‌تان جلوگیری کند، مطالعات نشان می‌دهد که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان تخمدان و رحم را کاهش دهد و همچنین دوره‌های قاعدگی را تنظیم کند.»

۷٫ هر سال نزد دکترتان بروید.
«اگر ۲۱ ساله یا بزرگتر هستید هر ۳ سال یکبار آزمایش Pap را انجام دهید تا از نظر ابتلا به سرطان دهانه‌ی رحم کنترل شوید. اگر ۳۰ تا ۶۵ ساله هستید می‌توانید هر ۵ سال یکبار آزمایش Pap و HPV را انجام دهید. اگر سنتان بالاتر است در صورتی که پزشکتان می‌گوید خطر ابتلایتان پایین است می‌توانید آزمایشات را انجام ندهید. اگر از نظر جنسی فعال هستید و خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های مزمن دارید سالانه آزمایشات کامیدیا، سوزاک و سیفلیس را انجام دهید. اگر در معرض خطر هستید حداقل یکبار و حتی بارها آزمایش HIV را انجام دهید. از چکاپ سالانه نگذرید. پزشکتان نیاز دارد که هر ساله بسیاری مسائل دیگر را از قبیل عفونت‌های احتمالی، نیاز به پیشگیری از بارداری و موضوعات جنسی را ارزیابی کند.»

۸٫ رابطه‌ی جنسی خوب داشته باشید.
«رابطه‌ی جنسی، فقط در صورت لذت بردن، می‌تواند استرس و خطر بیماری‌های مزمن را کاهش دهد. اگر هر چیزی مانع انجام عمل جنسی می‌شود با دکترتان برای یافتن راه‌حل گفتگو کنید.»

۹٫ بیشتر خوابیدن.

«نیازهای خواب متفاوت است، اما اگر در خارج شدن از رختخواب مشکل دارید، زود خسته می‌شوید یا مشکل تمرکز دارید احتمالا خوابتان کافی نیست. مطالعات اخیر نشان می دهد که این امر می تواند شما را در معرض خطر بیشتری از بیماری های قلبی و مشکلات روانی قرار دهد.»

۱۰٫ آزمایش ژنتیکی را در نظر بگیرید.
«پزشکان اکنون می‌توانند افراد را با توجه به سابقه‌ی خانوادگی از نظر ابتلا به سرطان سینه، سرطان رحم و بیماری‌های مزمن غربالگری کنند تا خطرشان را ارزیابی کنند_و سپس اقدامات پیشگیرانه را در نظر بگیرند. با دکترتان گفتگو کنید.»

2 545 بازدید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *